Hakkımızda

/Hakkımızda
Hakkımızda 2018-02-05T13:24:06+00:00

İlke Çelik Metal Sanayi ve Ticaret A.Ş. 1983 yılında Denizli’de kurulmuştur. Üretimine tavlı tel ve çivi imalatı ile başlayan firma daha sonra imalat bandını geliştirerek bugünün modern teknolojisinin gereği olan değişik amaçlı galvanizli çelik tel, halat ve iletken imalatına geçmiştir.

Günümüzde talebe bağlı olarak değişik çap ve ölçülerde yuvarlak galvanizli çelik tel, yassı galvanizli çelik tel, askı halatları, iletkenler ile PVC kaplı çelik tel imalatı yapmaktadır. Bu imalatı 6.000 m² lik kapalı, 6.000m² açık olmak üzere toplam 12.000m² alan sahip modern tesislerde sürdüren İlke Çelik A.Ş. yıllık 25.000 ton’luk kapasiteye ulaşmıştır.

1998 yılında Daimler Benz Aerospace AG Grubu’nun akredite şirketi DASA-ZERT’den ISO 9002 Kalite Belgesi’ni almış ve Kasım 2001′de firmanın Kalite Yönetimi ISO 9001:2000 standardına uygun olarak belgelendirilmiş ve Şubat 2011 den itibaren DEKRA firmasınca ISO 9001:2008 standardına uygun üretim yapmaktadır.

2017 Şubat Ayından itibaren TÜV Rheiland tarafından kalite yönetim sistemi ISO 9001:2015 standartlarına uygun olarak denetlenmektedir. Firmamız üretiminde müşterilerimizin talepleri ve şartnameleri doğrultusunda ; BS, ASTM, DIN TSE standartları veya eşdeğer standartlara göre üretimini gerçekleştirmektedir.

Bağımsız bir şirket olan İLKE ÇELİK, etik değerlere verdiği önemle, kalite ve çevre yönetim sistemlerini uygulamadaki titizlik ve etkinliğiyle, kaliteden ödün vermeyen kararlılığıyla, şeffaf ve gelişime açık organizasyon yapısıyla çalışanlarını güçlendirerek sağlıklarına, güvenliklerine ve çevreye karşı saygılı, üstün yetenekli ve tecrübeli kadrosuyla, rekabet gücü yüksek, güvenilir ve çözüm üretici bir firma olarak önde gelen galvanizli çelik tel üretici ve ihracatçısıdır.
Teknik ve ticari deneyimimizle, Çelik tel endüstrisinde üstün kaliteli ürünlerimiz ve servisimizle müşterilerimize hissedarlarımıza ve çalışanlarımıza sürekli artan değerler sağlamayı taahhüt ederiz.
  • Sürekli müşteri memnuniyeti
  • Etik davranış
  • Kaliteden ödün vermemek
  • İnsana ve doğaya / çevreye saygı
  • Bireyi güçlendirme ve takım çalışması
  • Sürekli iyileştirme